logo

انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ | مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

انتخاب رشته آزمون دکتری 96

مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

آزمون دکتری در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از داوطلبان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است و هر ساله بر تعداد افرادی که در آزمون دکتری شرکت می کنند افزوده می شود. با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد و متاسفانه به دلیل پاسخگو نبودن بازار کاری نسبت به فارغ التحصیلان ، تمایل برای ادامه تحصیل به مقاطع بالا یعنی مقطع دکتری بیش تر گردیده است.

انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ فروردین ماه آغاز می شود. با توجه به ادغام شدن آزمون دکتری آزاد و سراسری ، انتخاب رشته دکتری امسال دارای حساسیت بسیار بالایی می باشد و نیاز به یک مشاوره تخصصی دارد.

نتایج آزمون دکتری ۹۶ نیمه دوم فروردین ماه اعلام می گردد و انتخاب رشته دکتری ۹۶ نیز از همان زمان شروع می گردد. بدلیل ادغام شدن آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری سطح سوالات آزمون دکتری به گفته داوطبان تا حدی آسان تر از سال های قبل در نظر گرفته شده بود که شاید دلیل این کار در نظر گرفتن دانشجویان دانشگاه آزاد بوده است.

سردرگمی در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

بسیاری از داوطلبان در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ خود دارای شک و تردید می باشند. به عنوان مثال بسیاری از داوطلبان تا مقطع کارشناسی ارشد رشته ای را ادامه داده اند ولی نتوانستند شغلی در رشته تحصیلی خود پیدا کنند بنابراین در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ به دنبال رشته ای هستند که از لحاظ بازار کاری مشکلی نداشته باشند. یا حتی بسیاری از افراد در ارگان خاصی با مدرک کارشناسی ارشد مشغول به کار هستند و برای افزایش حقوق و پیشرفت در حیطه شغلی خود می خواهند در آزمون دکتری ۹۶ شرکت کنند که معمولا این گونه افراد با این شرایط بیش تر دنبال رشته های هستند که به دلیل کمبود وقت بتوانند راحت تر در آزمون دکتری ۹۶ قبول شده و مدرک دکتری خود را دریافت نمایند.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی به سوالات همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تذکرات درباره انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

داوطلبان عزیز قبل از شرکت در آزمون دکتری ۹۶ باید به چند مورد مهم توجه کنند که بسیار مهم می باشد. یکی از موارد مهم که در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ باید به آن توجه کنید این است که رشته های موجود در آزمون دکتری ۹۶ بر خلاف رشته های موجود در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ شناور نیستند به زبان ساده تر شما با هر مدرک کارشناسی ارشد نمی توانید هر رشته ای در آزمون دکتری ۹۶ انتخاب نمایید و در انتخاب رشته محدودیت دارید. بنابراین شما باید ابتدا بدانید چه رشته هایی می توانید شرکت نمایید و سپس از بین رشته ها مشاوره انتخاب رشته دکتری ۹۶ را انجام دهید.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی به سوالات همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 انتخاب رشته آزمون دکتری 96

انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

مورد دوم که باید در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ به آن توجه کنید این است که آزمون دکتری سراسری ۹۶ با آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۶ به صورت جداگانه صورت می گیرد.

مورد سوم که باید در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ به آن توجه کنید این است که آیا شما در رشته ای که می خواهید در آن شرکت کنید آیا رزومه ای دارید؟ همان گونه که می دانید آزمون دکتری ۹۶ علاوه بر آزمون کتبی دارای مصاحبه نیز می باشد و این کار را برای کسانی که می خواهند در رشته ای دورتر از رشته کارشناسی ارشد خود ثبت نام کنند سخت تر می کند. بنابراین توصیه ای که به داوطلبان ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ می کنیم این است که حتما در رشته ای که رزومه تحصیلی خوبی در آن دارند ثبت نام کنند.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی به سوالات همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

مورد چهارم که در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ باید به آن توجه کنید تغییر امتیاز بندی آزمون دکتری ۹۶ می باشد. یعنی به این صورت که ۵۰ درصد سهم قبولی داوطلب را آزمون دکتری ۹۶ که به صورت کتبی برگزار می شود تشکیل می دهد و ۲۰ درصد سهم قبولی آزمون دکتری ۹۶ را سوابق تحصیلی و پژوهشی با به طور کلی رزومه داوطلب تشکیل می دهد و در آخر ۳۰ درصد سهم قبولی آزمون دکتری ۹۶ را مصاحبه تشکیل می دهد. امیدوارم مطالبی که در این مقاله قرار دادیم بتواند کمک کوچکی در انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ شما عزیزان کرده باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته آزمون دکتری دارید می توانید با شماره زیر با مشاوران مرکز در ارتباط باشید.

برای اطلاع از زمان نحوه انتخاب رشته کنکور دکتری ۹۶ و ثبت نام در کنکور دکتری سال ۹۶ با مشاوران ما در تماس باشید

انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۹۶

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی به سوالات همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 لینک های مفید:

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری پیام نور ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری وزرات بهداشت ۹۶-۹۷

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۶

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام کنکور سراسری ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

slide2
slide2