logo

ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶ | ثبت نام آزمون دکتری ۹۶-۹۷ l ثبت نام دکتری سال ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری سال 96

ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶

تحصیلات تکمیلی یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری همواره جز پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی می باشند و خصوص در سال های اخیر که تعداد فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بالا رفته است مقطع دکتری طرفداران بیش تری پیدا کرده است و به همین دلیل ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶ نیز احتمال می رود از این قاعده مستثنی نباشد. با توجه به تغییرات بسیار زیاد آزمون دکتری ۹۶ در زیر مقاله راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶ را قرار داده ایم تا تغییرات آزمون دکتری ۹۶ را توضیح دهیم. تمامی مطلب این مقاله برگرفته از تجربیات از آزمون دکتری سال ۹۵ و سازمان سنجش و بقیه سایت های معتبر می باشد.

مهمترین تغییر آزمون دکتری سال ۹۶ ، ادغام نشدن آزمون سراسری و دانشگاه آزاد دکتری ۹۶ می باشد.

علی رغم  ابلاغیه های سازمان سنجش مبنی بر ادغام دو ازمون دکتری آزاد و سراسری سال ۹۶ این د پو ازمون امسال ادغام نشدند و همانند سال های پیش دو آزمون به طور جداگانه برگزار می شود. زمان و تاریخ دقیق ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۹۶ از  ۱۷آذر ماه ۹۵ شروع می شود و تا ۲۷ آذر ماه نیز ادامه می یابد. و زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۹۶ از ۱۶ آذر ۹۵ شروع و تا ۲۲ آذر ۹۵ ادامه میابد. بنابراین تمامی داوطلبانی که شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ را دارند باید در این تاریخ از طریق سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون دکتری سراسری و مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی برای آزمون دکتری دانشگاه ازاد ثبت نام خود را انجام دهند. در این مرحله از ثبت نام داوطلبان فقط ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ را انجام داده و گروه آزمایشی خود را انتخاب می کنند و به صورت اینترنتی اطلاعات خود را وارد می کنند.

داوطلبان عزیز برای مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ و ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶ می توانند از مشاوران مرکز کمک بگیرند.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۶

برای شرکت در آزمون دکتری سال ۹۶ داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای ضروری می باشد. ولی تفاوت عمده و اصلی بین کارشناسی ارشد و دکتری این است که داوطلب باید در مجموعه مربوط به خود شرکت کند و با توجه به رشته کارشناسی ارشد خود نمی تواند در تمامی گروه های آزمایشی شرکت نماید. تمامی دوستان می توانند برای اطلاع از رشته هایی که در ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ می توانند شرکت کنند با مشاوران مرکز تماس بگیرند. لازم به ذکر است تمامی داوطلبانی که می خواهند ثبت نام کنکور دکتری سال ۹۶ را انجام دهند حتما باید تا ۳۱ شهریور ۹۶ فارغ التحصیل شوند ولی کسانی که در رشته های ورودی بهمن ماه یا نیمسال دوم قبول می شوند می توانند تا اخر بهمن ماه مدرک خود را ارائه دهند.

ثبت نام آزمون دکتری 96-97

تغییر در آزمون دکتری ۹۶ ، تغییرات امتیاز بندی آزمون دکتری ۹۶ می باشد.

نحوه گزینش برای قبولی در آزمون دکتری سال ۹۶ تغییر یافته است و به صورت انجام می گیرد. اول آزمون متمرکز است که ۵۰ درصد در قبولی داوطلب سهم دارد ، دومی سوابق پژوهشی ، آموزشی و فناوری داوطلب می باشد که ۲۰ درصد از سهم قبولی داوطلب را تشکیل می دهد و مورد سوم و آخر نیر مصاحبه می باشد که ۳۰ در سهم در قبولی داوطلب دارد.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون دکتری ۹۶

منظور از آزمون متمرکز در واقع همان آزمون دکتری ۹۶ می باشد که داوطلب پیش تر در ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶ در آن ثبت نام کرده است. نتایج این آزمون با اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۶ مشخص می گردد. منظور از سوابق تحصیلی داشتن مقالات بین المللی ، علمی پژوهشی ، سابقه تحصیل و غیره می باشد. مصاحبه دکتری نیز همان سنجش شفاهی توسط اساتید می باشد که نقش بسیار مهمی در قبولی داوطلب دارد.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه های پذیرش کننده کنکور دکتری ۹۶ و زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۶

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش تمامی دانشگاه های روزانه ،  شبانه ، پژوهش محور، پردیس­ های خودگردان، پیام نور و … صرفا از طریق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری ۹۶ دانشجو می گیرند.همچنین متقاضیان دستیاری دامپزشکی ۹۶ هم باید در آزمون دکتری ۹۶ ثبت نام کنند زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۶  دانشگاه های سراسری روز ۶ اسفند سال ۹۵ خواهد بود و برگزاری آزمون دکتری دانشگاه ازاد ۸ بهمن ماه ۹۵ می باشد. و احتمالا به روال سال قبل دهه دوم فروردین ماه نتایج اولیه اعلام می گردد.

اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۶-۹۷ 

داوطلبان عزیز برای مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ و ثبت نام آزمون دکتری ۹۶-۹۷ می توانند از مشاوران مرکز کمک بگیرند.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 لینک های مفید:

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری پیام نور ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری وزرات بهداشت ۹۶-۹۷

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۶

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام کنکور سراسری

انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶

دکتری ۹۶

ثبت نام دکتری ۹۶

ثبت نام آزمون دکتری ۹۶-۹۷

ثبت نام دکتری ۹۶ در حال آغاز شدن می باشد. داوطلبان باید کم کم انتخاب خود را انجام دهند با توجه به تغییر روند ثبت نام و قبولی مقطع دکتری در سال تحصیلی ۹۶ داوطلبان باید دقت بسیار بیشتری را به خرج دهند. به ویژه درباره آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۶ که بسیاری از داوطلبان نمی دانند چه باید بکنند.

برای آزمون دکتری میزان درصد مصاحبه و آزمون و سوابق تحصیلی نیز تغییر کرده که بیشتر به نفع داوطلبان دارای رزومه قوی شده است.

پذیرش دکتری پژوهش محور ۹۶

دکتری پژوهش محور نیز نمونه ای از پذیرش دکتری ۹۶ می باشد که به صورت بدون آزمون می باشد. در واقع در پذیرش دکتری پژوهش محور بیش تر طرح تحقیقاتی داوطلب مد نظر قرار دارد که باید قابل قبول باشد.

21 thoughts on “ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۶ | ثبت نام آزمون دکتری ۹۶-۹۷ l ثبت نام دکتری سال ۹۶”

 1. سلام نحوه ثبت نام و پذیرش دکترا پژوهش محور چیست باید چه کار کرد

  پاسخ:
  به دلیل زیاد بودن ضوابط پذیرش در دکتری پژوهش محور با سامانه تماس بگیرید.

 2. ببخشید شرایط ثبت نام در دکتری پژوهش محور بدون آزمون دانشگاه آزاد کی اعلام می شود؟
  تکلیف این مورد مشخص نیست هنوز
  لطفا اطلاع رسانی کنین.

 3. سلام من میخواهم در این آزمون سراسری رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری شرکت کنم و در عین حال در دانشگاه آزاد میخوام رشته شهرسازی شرکت کنم.تکلیف من چیه.توروخدا پاسخ بدین دارم دیوانه میشم

  1. آخه کنکور دکتری سراسری و آزادرو تجمیع کردن تکلیف چیه.داوطلب فقط میتونه یک رشترو کنکور بده چه سراسری چه آزاد؟

   1. خیر دوست عزیز اگر ادغام بشه و شما کنکور رو بدید برای هر دو دانشگاه میتونید انتخاب رشته کنید و اگر هر دو دانشگاه قبول بشید هر کردوم رو خواستید میرید.در ضمن امسال ادغام نشده.

  2. سلام دوست عزیز امسال علی رغم اطلاعیه هایی که داده بودن این دو تا دانشگاه در مقطع دکتری و ارشد ادغام نشده.

 4. سلام من ارشد ورودی مهر ۹۴ هستم ولی مهرمرخصی گرفتم و بهمن ماه رفتم دانشگاه تاریخ فارغ التحصیلیمم بهمن ۹۶ میشه..من میتونم توی ازمون دکتری شرکت کنم؟!

  1. سلام
   بله شما میتوانید در آزمون دکتری ۹۶ شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته های دکتری ورودی بهمن،وارد دانشگاه بشوید.

 5. چه تاریخی می توان در ازمون دکتری ۹۶ ثبت نام کرد؟
  و همچنین در مرد نحوه پذیرش و مصاحبه چطور می توانیم اطلاعاتی بدست آوریم؟

  1. مهدی عزیز زمان ثبت نام دکتری ۹۶ ۱۶ آذر ماه می باشد برای مشاوره درباره مصاحبه دکتری ۹۶ می توانید از مشاوران مرکز کمک بگیرید

 6. سلام من دارای مدرک ارشد زمین شناسی گرایش چینه و فسیل شناسی هستم آیا میتوانم در مقطع دکتری در رشته های دیگر مثل مدیریت شرکت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

slide2
slide2