logo

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی به دلیل پرطرفدار بودن رشته های پیراپزشکی در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از داوطلبان ورود به دانشگاه قرار گرفته است.

هرساله داوطلبان بسیار زیادی تمایل دارند در ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی شرکت نمایند. رشته های پیراپزشکی بدلیل داشتن شرایط کاری بهتر و درآمد نسبتا بهتر نسبت به رشته های دیگر سبب شده اند داوطلبان زیادی خواهان ورود به این رشته ها باشند.

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی و پزشکی و اطلاع از شرایط ثبت نام میتوانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس حاصل نمایید.

رشته های پیراپزشکی شامل رشته های زیادی مانند:علوم آزمایشگاهی ، پرستاری ، مامایی ، اتاق عمل ، هوشبری ، بهداشت حرفه ای ، رادیولوژی و… می باشد. در دو سال اخیر ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی انجام می شود ولی با این تفاوت که هر کسی با هر شرایطی نمی تواند در این رشته ها ثبت نام نماید. با ادامه مقاله همراه باشید تا از شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی مطلع گردید.

پیراپزشکی-بدون-کنکور
پیراپزشکی-بدون-کنکور

شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

در ادامه به توضیح شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی و پزشکی می پردازیم :

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی ناپیوسته انجام می گیرد. خب منظور از کاردانی ناپیوسته چیست؟ منظور از کاردانی ناپیوسته این است که گرچه مقطع کاردانی است ولی شما برای ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور حتما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارید و بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی نمی توانید در این رشته ها  ثبت نام کنید.

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی بر اساس سوابق تحصیلی

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی براساس سوابق تحصیلی می باشد. خب منظور از براساس سوابق تحصیلی می باشد چیست؟ منظور از ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در واقع همان معدل کتبی دیپلم می باشد و گزینش براساس معدل کتبی دیپلم می باشد.

خب با چه معدلی می توان در این رشته ها ثبت نام کرد؟ برای ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی محدودیت معدل وجود ندارد و با هر معدلی می توان در این رشته ها ثبت نام کرد ولی خب شانس قبولی برای معدل های پایین ۱۵ خیلی ضعیف می باشد.

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در رشته های خاص

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی برای تمامی رشته های پیراپزشکی صورت نمی پذیرد و تنها تعداد محدودی از رشته های پیراپزشکی پذیرش دارند. خب با این تفاسیر کدامرشته های پیراپزشکی بدون کنکور می باشد؟

رشته های بدون آزمون پیراپزشکی که پذیرش دارند عبارتند از: اتاق عمل ، بهداشت عمومی – بهداشت خانواده ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی – مبارزه با بیماری ها ، بهداشت محیط ، تکنسین سلامت دهان ، علوم آزمایشگاهی ، مامایی ، مدارک پزشکی ، هوشبری

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در مناطق خاص

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی برای تمامی شهرها و مناطق انجام نمی پذیرد بلکه این رشته ها بیش تر در مناطق محروم پذیرش دارند و در مناطق دیگر پذیرش ندارند. در واقع ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی طرحی است برای تکمیل نیرو در مناطق محروم.

حقوق و مزایای رشته های بدون کنکور پیراپزشکی

تعهد خدمت در ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

همانگونه که گفته شد رشته های بدون کنکور پیراپزشکی دارای تعهد خدمت می باشند. خب منظور از تعهد خدمت چیست؟ منظور از تعهد خدومت این است که شما باید سه برابر مدت تحصیلتان باید در منطقه محروم بمانید و خدمت خود را انجام دهید و در این مدت حق ادامه تحصیل ندارید. برای مثال اگر شما دو ساله مدرک کاردانی خود را بگیرید شش سال باید در منطقه محروم مانده و تعهد خود را انجام دهید و در این شش سال حق ادامه تحصیل ندارید.

شهریه رشته های بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

بله شما با پذیرش در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی هیچ پرداخت شهریه ای انجام نمی دهید و بصورت دوره روزانه تحصیل می کنید که در قبال این تعهد خدمت سه برابر مدت تحصیل را می دهید. هم چنین داوطلبانی که قبلا از تسهیلات دانشگاه دولتی استفاده نموده اند در صورت پذیرفته شدن در دوره های بدون آزمون پیراپزشکی باید مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت نمایند.

میزان حقوق رشته های بدون کنکور پیراپزشکی

شما با پذیرش در این رشته ها و پایان مدت تحصیل با شروع دوران تعهد حقوق کارمندی وزارت بهداشت را تا پایان دوره تعهد دریافت می کنید که معمولا بالای دو ملیون در ماه می باشد. و بعد از پایان دوران تعهد بستگی به خودتان دارد که ادامه داده یا در محل دیگری مشغول به کار باشید.

زمان و نحوه مصاحبه ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی بصورت نیمه متمرکز بوده و دارای مصاحبه می باشد که در صورت قبولی براساس سوابق تحصیلی دعوت به مصاحبه شده و در صورت قبولی در مصاحبه وارد رشته و دانشگاه مورد نظر می شوند. البته داوطلبانی میتوانند در دوره های بدون آزمون کاردانی علوم پزشکی شرکت نمایند که شرایط اختصاصی پذیرش را داشته باشند.

داوطلبان عزیز برای دیدن رشته محل های دارای پذیرش بدون کنکور پیراپزشکی می توانید از تصاویر زیر استفاده کنید.

 

پیراپزشکی-بدون آزمون

ثبت نام-بدون-کنکور-پزشکی

پزشکی-بدون کنکور

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی و پزشکی و اطلاع از شرایط ثبت نام میتوانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.