logo

رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور-رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های فعال در بخش تحصیلات عالی می باشد. دانشگاه پیام نور علاوه بر شرایط خاص و ویژه ای که دارد متمایز از دانشگاه های دیگر می باشد. ثبت نام بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور به دو صورت با کنکور و بدون کنکور می باشد. رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور در پنج گروه اصلی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان در مقطع کارشناسی قرار دارند. ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور نیز در مقطع کارشناسی ارشد از طریق کنکور سراسری می باشد به این صورت که:

ابتدا داوطلب در کنکور سراسری شرکت می کند و بعد از اعلام نتایج و مشخص شدن رتبه داوطلب در کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام داده و از این بین رشته های دانشگاه پیام نور را انتخاب می نمایند. برای رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور نیز پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل دیپلم داوطلب می باشد وبه این صورت است که داوطلب بعد از شروع ثبت نام بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور از بین رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور انتخاب نموده و ثبت نام می کند و سپس منتظر می ماند تا مشخص گردد در کدام یک از انتخاب های خود قبول شده است.

ویژگی های رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور دارای ویژگی های خاصی می باشد که سبب می گردد تعداد زیادی داوطلب به این دانشگاه جذب شوند. از ویژگی های بارز رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور می توان به شهریه بسیار پایین در مقایسه با بقیه دانشگاه ها و عدم اجبار برای حضور در کلاس های رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور را نام برد. حضور در کلاس های دانشگاه پیام نور اجباری نیست و اکثر دروس هم به صورت خودخوان ارائه می گردند که هیچ کلاس درسی ندارد.

البته عدم تشکیل کلاس درسی برای دروس برای بعضی ها خوب و برای بعضی ها بد تلقی می گردد برای مثال برای افراد شاغل و داوطلبانی که نمی توانند هزینه بالای بقیه دانشگاه ها را پرداخت نمایند یک حسن محسوب می گردد ولی برای کسانی که می خواهند راحت واحدهای درسی را پاس نمایند خیلی خوشایند نمی باشد زیرا پاس کردن واحدهای درسی رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور سخت تر از بقیه دانشگاه ها می باشد.

رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور در سال دو بار صورت می پذیرد که برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن می باشد. برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ابتدا داوطلب باید وارد سایت سازمان سنجش و آزموزش کشور شده و در بخش پیام نور ثبت نام رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور خود را انجام دهد. توجه داشته باشید معدل نهایی یا همان معدل کتبی برای ثبت نام رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور مد نظر می باشد.

ثبت نام بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

باوری غلط درباره ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور

بسیاری از داوطلبان ثبت نام فراگیر پیام نور را همان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می دانند که باوری اشتباه می باشد. سیستم فراگیر دانشگاه پیام نور نوعی از پذیرش در این دانشگاه می باشد که با پذیرش سایر دانشگاه ها متفاوت می باشد. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که ثبت نام فراگیر پیام نور فقط و فقط در مقطع کارشناسی ارشد صورت می پذیرد. یعنی در مقطع کارشناسی دیگر پذیرش فراگیر پیام نور وجود ندارد. ثبت نام رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

در سیستم فراگیر پیام نور ثبت نام به این صورت می باشد که ابتدا داوطلب باید منتظر بماند ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شروع شود. بعد از شروع ثبت نام داوطلب از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام می دهد. سپس با توجه به رشته انتخابی چند کتاب درسی از انتشارات پیام نور به داوطلب معرفی می گردد که باید این کتاب ها را معرفی کرده و در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت کرده و در صورت قبولی همین منابع که معرفی شده اند به عنوان ترم اول داوطلب معرفی شده و داوطلب وارد ترم دوم می شود.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور برای مهر ماه معمولا تیر ماه می باشد البته هر سال متفاوت از سال قبل می باشد ولی در اکثر مواقع در تیر ماه صورت می پذیرد. ثبت نام رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور بهمن ماه نیز معمولا آذر ماه می باشد البته این زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز احتمالی می باشد و ممکن است تغییر کند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

شهریه رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

بسیاری از داوطلبان این سوال را دارند که آیا شهریه رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور با شهریه رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور متفاوت است؟ بسیاری از داوطلبان در این تصور هستند که شهریه رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور بالاتر از شهریه رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور می باشد که در جواب به این عزیزان باید بگوییم این یک تصور اشتباه می باشد و

شهریه رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور و شهریه رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور برابر می باشد.

مشاوره برای انتخاب و ثبت نام رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

بسیاری از داوطلبان در انتخاب رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور عجله می کنند و بلافاصله یک رشته را انتخاب کرده و بدون شناخت وارد آن رشته می باشند که متاسفانه بعدا مشکلات زیادی را مانند عدم توانایی در گذراندن واحد های درسی، عدم علاقه به رشته تحصیلی انصراف از رشته و در نتیجه صرف زمان و هزینه زیاد در اثر یک انتخاب عجولانه.

توصیه ما به همه داوطلبان عزیز این است که قبل از هر گونه انتخاب یک مشاوره تحصیلی درباره رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور و اطلاعات کلی درباره رشته ها و اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور سایر مراکز تحصیلی و شرایط و ضوابط دانشگاه پیام نور و اینکه آیا رشته انتخابی با روحیه شان سازگار است و در صورت امکان تست رغبت سنج تحصیلی را توسط مشاوران مرکز انجام دهند تا آینده ای بدون پشیمانی را داشته باشند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لینک های مفید رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

مشاوره تحصیلی

ثبت نام بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام دکتری پیام نور

رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

مشاوره تحصیلی تلفنی

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور

قبولی در محاصبه دکتری دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور

مشاوره تحصیلی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست رشته های تمامی واحدهای دانشگاه پیام نور

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها

مشاوره تحصیل در دانشگاه پیام نور

رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای بهمن ماه ۹۵ اعلام شد.

داوطلبان عزیز برای اطلاع از لیست رشته هی جدید بدون کنکور دانشگاه پیام نور

می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کرده یا از مشاوران مرکز کمک بگیرند.

رشته های بدون کنکور ( آزمون )  کارشناسی دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور در پنج گروه اصلی تجربی ، ریاضی ، انسانی ، زبان و هنر وجو دارند. تنوع رشته ای در این پنج کروه بالا می باشدو همانطور که می دانید یکی از شرط های اصلی برای ورود به رشته های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد و ثبت نام برای ورود به این مقطع بر اساس سوابق تحصیلی صورت می پذیرد.

3 thoughts on “رشته های بدون کنکور ( آزمون ) دانشگاه پیام نور-رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

slide2
slide2