logo

www.sanjesh.org

www.sanjesh.org

 www.sanjesh.org

www.sanjesh.org

www.sanjesh.org سایتی آشنا برای تمامی دانشجویان عزیز می باشد. سازمان سنجش و آموزش کشور وظیفه اعلام نتایج و ثبت نام آزمون های مهم دانشگاه های دولتی و پیام نور و علمی کاربردی در تمامی مقاطع و آزمون های دیگر و حتی آزمون ها استخدامی را بر عهده دارد. سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org می باشد. داوطلبان عزیز برای ثبت نام در آزمون ها دانشگاهی کشور برای تمامی دانشگاه ها حتی دانشگاه آزاد و تمامی مقاطع می توانند از سایت این مرکز به نشانی www.sanjesh.org استفاده نمایند.

ثبت نام کنکور سراسری دولتی از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org

ثبت نام کنکور های سراسری دولتی در مقاطع مختلف تحصیلی از طریق این سایت صورت می پذیرد. مقاطع مختلف دانشگاه های دولتی عبارتند از: کنکور سراسری ، کنکور کاردانی به کارشناسی، کنکور کارشناسی ارشد ، کنکور دکتری و کنکور فنی حرفه ای از طریق همین سایت یعنی www.sanjesh.org صورت می پذیرد. در ضمن کلیه ها اعلام نتایج آزمون های ذکر شده نیز از طریق همین سایت صورت می پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون ها ابتدا وارد سایت www.sanjesh.org شده سپس از منوی سمت راست برای ورود به مقطع مورد نظر خود استفاده می کنند. که این منوها با گزینه های رنگی مشخص شده اند. سپس در این بخش می توانند ثبت نام و اعلام نتایج را در هر بخش انجام دهند. در صورت داشتن مشکل در روند ثبت نام یا هر مشکل دیگری می توانند داوطلبان از مشاوران مرکز کمک بگیرند تا مشکلی پیش نیاید.

sanjesh.org

ثبت نام دانشگاه پیام نور از طریق سایت ثبت نام سازمان سنجش www.sanjesh.org

دانشگاه پیام نور نیز یکی از دانشگاه هایی می باشد که کلیه ثبت نام های خود را از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org انجام می دهد. با ورود به سایت سازمان سنجش در منو سمت راست گزینه آبی رنگ به نام پیام نور را مشاهده می کنید که می توانید از این بخش ثبت نام دانشگاه پیام نور را انجام دهید. البته شایان ذکر است بعد از ورود به سایت www.sanjesh.org باید این را مد نظر داشته باشید که فقط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق منو پیام نور صورت می پذیرد.

به بیان دیگر برای مثال ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی از طریق منو سراسری صورت می پذیرد. یعنی داوطلب برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بعد از ورود به سایت www.sanjesh.org باید از سمت راست منو سراسری را انتخاب کند و برای بقیه مقاطع نیز از منو خود مقطع استفاده کند یعنی برای ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور نیز از منو کارشناسی ارشد استفاده نماید. داوطلبان عزیز در صورت داشتن هر گونه مشکل در روند ثبت نام و اعلام نتایج دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند از مشاوران مرکز کمک بگیرند.

 www.sanjeh.org,sanjesh.org

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی نیز از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org صورت می پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به سایت www.sanjesh.org مراجعه کرده و از منو سمت راست بر روی گزینه سبز رنگ که نوشته جامع علمی کاربردی کلیک می کنند. در این بخش کلیه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی برای تمامی مقاطع انجام می شود. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای سه مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در این بخش صورت می پذیرد. اعلام نتایج این سه مقطع نیز از طریق همین بخش یعنی آدرس www.sanjesh.org و منو سبز رنگ که نوشته شده جامع علمی کاربردی صورت می پذیرد و مانند دانشگاه پیام نور در بقیه بخش ها دیگر ثبت نامی انجام نمی دهد.

ثبت نام موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی و غیردولتی از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org

شاید بسیاری از داوطلبانی که می خواهند در موسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی ثبت نام کنند با ورود به سایت سازمان سنجش نتوانند هیچ اطلاعاتی درباره این دانشگاه ها پیدا کنند و در واقع ندانند که چگونه باید ثبت نام خود را انجام دهند. در توضیح به این داوطلبان باید گفت که موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی ثبت نام خود را از طریق کنکورهای سراسری انجام می دهند. یعنی برای مثال برای ثبت نام کارشناسی ارشد موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی شما باید بعد از ورود به سایت www.sanjesh.org به منو کارشناسی ارشد وارد شده و ثبت نام کنکور سراسری همان مقطع را انجام دهید.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند ثبت نام بدون کنکور موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی همراه با دانشگاه پیام نور صورت می پذیرد. یعنی در واقع ثبت نام این دو دانشگاه با همدیگر انجام می شود. همانطور که در بخش پیام نور گفتیم داوطلبان برای ثبت نام بدون ککنکور موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی بعد از ورود به آدرس www.sanjesh.org از منو سمت راست باید واردد بخش سراسری شده و ثبت نام خود را انجام دهند. در صورت داتشن هر گونه سوال درباره نحوه ثبت نام و اعلام نتایج دانشگاه های و موسسات غیرانتفاعی می توانید با مشاوران مرکز در ارتباط باشید.

سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org

ثبت نام در آزمون ها متفرقه مانند آزمون وکالت و قضاوت و غیره از طریق www.sanjesh.org

برای ثبت نام آزمون های متفرقه که اسم این آزمون در سایت سازمان سنجش در بین منوهای سمت راست نمی باشد داوطلب باید بعد از ورود به سایت www.sanjesh.org از منو سمت راست بر روی گزینه آخر یعنی عمومی کلیک کند و در این بخش ثبت نام خود را کامل کند. در صورتی که داوطلب هر گونه سوالی درباره این بخش داشته باشد از مشاوران مرکز می تواند کمک بگیرد.

در آخر باید گفت که ثبت نام و اعلام نتایج آزمون های tolimo ، استعدادهای درخشان آزمون های بین المللی ، آزمون های استخدامی نیز از طریق سایت www.sanjesh.org نیز صورت می پذیرد که هر بخش از این آزمون ها در منو سمت راست مشخص شده که می توانید با مراجعه به این بخش ثبت نام و اعلام نتایج خود را مشاهده نمایید. در آخر اگر داوطلبی در هر مقطع و هر دانشگاهی در روند ثبت نام و اعلام نتایج مشکلی داشته باشد می تواند از مشاوران مرکز یاری بگیرد تا با خیال راحت تمامی مراحل را پشت سر بگذارد.

سازمان سنجش www.sanjesh.org

لینک های مفید

سایت سازمان سنجش

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی

ثبت نام آزمون وکالت و قضاوت

ثبت نام کنکور سراسری ۹۶

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

راهنمای سازمان سنجش

رشته های دانشگاه علمی کاربردی

پیراپزشکی بدون کنکور

مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی کنکور ۹۶

برنامه ریزی کنکور تجربی

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

 منبع : www.sanjesh.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.